

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 8.3 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 8.3 ns |
| High Level Output Current | 32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 40 mA |
| Number of Gates | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Polarity | Non-Inverting |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 1421
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09926
Ext.Price$0.09926
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09926 | $0.09926 |
| 10 | $0.04963 | $0.49630 |
| 50 | $0.04427 | $2.21350 |
| 100 | $0.03948 | $3.94800 |
| 500 | $0.03626 | $18.13000 |
| 1000 | $0.03330 | $33.30000 |
| 3000 | $0.03058 | $91.74000 |
| 5000 | $0.02568 | $128.40000 |
